اول خبر | خبر امروز

آموزش راه اندازي تماس صوتي در تلگرام

زمان دریافت خبر :

سرانجام پس از هفته ها انتظار تماس صوتي تلگرام به ايران هم رسيد. براي نحوه استفاده از اين امکان جديد تلگرام با ما همراه شويد.

نود فناوري – بعد از بروز کردن تلگرام خود به آخرين نسخه، کافي است تا با مراجعه به صفحه‌ي پروفايل کاربر مورد نظر به گزينه‌ي Call دسترسي داشته باشيد. با لمس اين گزينه، اگر شخص مقابل تلگرام خود را به روز کرده باشد و همچنين اگر امکان دريافت تماس صوتي را براي اکانت خود خاموش نکرده باشد تماس شما با وي برقرار خواهد شد و مي‌توانيد با او به گفتگو بپردازيد. در غير اين صورت پيامي مبني بر آپديت نبودن تلگرام شخص مقابل، يا عدم اجازه‌ي او براي برقراري تماس صوتي مواجه خواهيد شد.

گزينه ي تحت عنوان Call نيز به منوي کناري تلگرام اضافه شده است که مي توانيد گزارش تماس هاي ورودي يا خروجي خود را در آن مشاهده کنيد.

نکته ي جالب، عدم نياز به شماره تلفن کاربر براي تماس است. اگر تنها آيدي يک کاربر را داريد نيز مي توانيد با او تماس صوتي برقرار کنيد. (البته اگر شخص مقابل تماس صوتي را براي همه باز گذاشته باشد)

بعد از آن که مکالمه برقرار شود، سه آيکون به صفحه‌ي تماس اضافه خواهد شد. توسط آيکون اول مي‌توانيد صداي ميکروفون را قطع کنيد. توسط آيکون دوم مي‌توانيد صداي شخص مقابل را به بلندگوي گوشي انتقال دهيد و توسط آيکون سوم نيز مي‌توانيد در حين گفتگوي صوتي، به صفحه‌ي چت بازگرديد.

کيفيت صدا و تماس

کيفيت صدا در تماس‌هاي صوتي به‌صورت هوشمند و بر اساس “سرعت اينترنت شما” تعيين خواهد شد تا با عملکردي مانند سايت‌هاي پخش ويديوي آنلاين، امکان تداوم تماس بدون وقفه و تأخير ميسر شود. به اين معنا که هرچه سرعت محدود و پايين‌تري داشته باشيد کيفيت صداي شما بيشتر کاهش داده خواهد شد تا با کم شدن حجم صدا، رد و بدل کردن آن سريع‌تر شود. نکته‌ي جالبي که وجود دارد نيز نظرپرسي تلگرام در رابطه با کيفيت تماس شما در پايان هر مکالمه است.

بعد از قطع گفتگوي آنلاين، پنجره‌اي براي شما نمايش داده خواهد شد که شما مي‌توانيد بنا به رضايت يا عدم رضايت خود از کيفيت يا سرعت رد و بدل شدن صدا، از ? تا ? ستاره به مکالمه‌ي خود امتياز دهيد تا تلگرام قادر به کنترل کيفي خدمات صوتي خود در آينده باشد.

ميران مصرف ديتا

همانطور که گفته شد کيفيت تماس صوتي، و در نتيجه حجم مصرفي در هر دقيقه به کانکشن اينترنت شما بستگي خواهد داشت. در تستي که با اينترنت ? مگابيت انجام داديم ? دقيقه تماس صوتي، حدودا ??? کيلوبايت حجم مصرف کرد (??? کيلوبايت صداي ارسالي و ??? کيلوبايت صداي دريافتي) که مقدار اندک و به صرفه‌اي به حساب مي‌آيد.

اگر احساس مي‌کنيد مصرف ديتاي تماس‌ها زياد است، مي‌توانيد با مراجعه به تنظيمات تلگرام و بخش Data and Storage Settings، گزينه‌ي Use Less Data را فعال کنيد تا با کاهش نامحسوس کيفيت “صداي شما” در تماس، حجم مصرفي نيز کاهش يابد. با روشن کردن اين ويژگي، بخش ديتاي ارسالي، يعني صداي ما، از ??? کيلوبايت به ??? کيلوبايت کاهش يافت.

حريم شخصي

خوشبختانه تلگرام به فکر “آزادي انتخاب” کاربران خود بوده و [...]

نوشته آموزش راه اندازي تماس صوتي در تلگرام اولين بار در نود فناوري. پديدار شد.

امروز شنبه، 3 تیر 1396

تعداد اخبار دریافت شده امروز: 4622

دیگران چه می خوانند