اول خبر | خبر امروز

www.avvalkhabar.ir

www.avvalkhabar.ir

جستجوگر هوشمند خبر

دیگران چه می خوانند

نقد و بررسی

یاد خدا

قیمت : رایگان
  • رابط کاربری :
  • کاربرد :
  • قیمت :
امتیاز سایت :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن یاد خدا

مقدمهآرامش گمشده انسان امروزی است كه در آرزوی به دست آوردن آن می‌باشد قرآن كریم راه رسیدن به آرامش را به بشر معرفی می‌نماید:

«أَلاَ بِذِكْرِ اللّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ» همانا با یاد خدا دل‌ها آرام می‌گیرد.

اسباب توجه به خدا و همچنین غفلت از یاد خدا در زندگی روزمره فراوان به چشم می خورد، و این که انسان به قضایای اطراف خود به دید تذکر خدایی و یاد خدا، نگاه کند یا اینکه به دید غفلت و خدافراموشی و خودفراموشی بنگرد، به خود انسان بستگی دارد.

منتخب مفاتیح الجنان ، صحیفه سجادیه و قرآن کریم به همراه تسبیح همراه با امکانات متنوع می تواند بسیاری از نیاز های روزمره شما جهت انس با پروردگارتان را برطرف نماید .

اگر جزو علاقه مندان به این موضوع هستید، با ما همراه شوید تا اپلیکیشن اندرویدی “یاد خدا” را معرفی، نقد و بررسی کنیم.رابط کاربری:

از لحاظ ظاهر گرافیکی، میتوانیم خلاقیت را در برنامه فوق مشاهده کنیم. برای مثال چیدمان گزینه ها در پس زمینه ای شبیه به قفسه کتالخانه و رنگبندی متفاوت دکمه ها.

رنگ بندی نسبتا هماهنگ و فونت مناسب و خوانا، از نقاط قوت این اپلیکیشن محسوب میشود و هماهنگی آیکون ها از لحاظ ظاهری نیز امتیاز مثبت دیگری برای “یاد خدا” به همراه دارد. چیدمان فهرست ها نیز مرتب میباشد .

دسترسی به بخش های مختلف این برنامه، به راحتی امکان پذیر است و پیچیدگی خاصی ندارد و کاربر به راحتی می تواند به بخش های مختلف برنامه دسترسی داشته باشد. دکمه بازگشت به صفحه قبل، از میزان سردرگمی بین صفحات “یاد خدا” میکاهد.

در نهایت، اول خبر امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.


کاربرد:

اپلیکیشن فوق از دو قسمت تشکیل شده است .در قسمت “ذکر خدا”، شما می توانید به اذکار روزانه و تسبیحات حضرت زهرا دسترسی داشته باشید و همچنین در بخش ذکر پیشنهادی می توانید از اذکار معرفی شده همراه با معنی و تعداد حروف ابجد آن بهرمند شوید یا اگر ذکر خاصی را هر روز استفاده میکنید میتوانید در بخش ذکر من نام ذکر همراه با معنی و تعداد آن را مشخص کنید و بعد از ذخیره کردن آن می توانید در هر زمان و مکانی از آن استفاده کنید.

قسمت دوم این اپلیکیشن اندرویدی، شامل ادعیه متنوع و سوره های منتخب قرآن میشود که از محبوبیت ویژه ای در میان مخاطبان برخوردار هستند. برای هر دعا و سوره نیز شرح، ترجمه فارسی و متن عربی آن در دسترس قرار دارد و از این بابت کامل میباشد.

حال ببینیم “یاد خدا” چه امکاناتی جانبی برای کاربران خود تدارک دیده است. امکان ذخیره کردن تعداد شمارش و از سرگیری دوباره آن، بهترین قابلیت این برنامه به شمار می آید و بسیار پرکاربرد خواهد بود.

قابلیت شمارش از نو، امکان شمردن با استفاده از دکمه زیادکردن صدا (Volume Up) و شمردن ذکر از طریق تکان دادن گوشی نیز از امکانات ویژه نرم افزار یاد خدا می باشد که خود را از دیگر رقبای خود کاملا متمایز کرده است. انتخاب متن و کپی کردن آن در قسمت “ادعیه”، از دیگر امکانات جانبی “یاد خدا” می باشد و همچنین شما میتوانید ادعیه و سوره های دلخواه خود را در با علامت زدن در بخش مورد علاقه ها قرار دهید و دسترسی سریع تری به آن ها داشته باشید.

به نظر میرسد با وجود موارد ذکر شده، عملکرد برنامه برای کاربران مناسب باشد و نظر مثبت شما را جلب نماید.

این برنامه نرم افزار تقدیر شده در جشنواره موبایل پردیس سال 92 می باشد که از نکات مهم در مورد کیفیت بالای این برنامه بوده است.

امتیازی که از طرف اول خبر به این بخش تعلق میگیرد، 5 از 5 است.


قیمت:

شما میتوانید “یاد خدا” را به صورت رایگان دریافت نموده و از آن به عنوان دستیار خوبی برای خواندن دعا و ذکرهای متبرک استفاده کنید. اول خبر بر حسب این موضوع، امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

  • یاد خدا
  • تولید کننده : گروه نرم افزاری مساف
  • آخرین نسخه بررسی شده : 6
  • سیستم عامل : اندروید
  • حجم : 3 مگابایت